Darmowa dostawajuż od0,00 zł
Bezpieczne zakupyz aropos1
Promocja na krzesła biurowejuż od 600zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać odpowiedni materac?

2023-04-18
Jak wybrać odpowiedni materac?

Jak wybrać odpowiedni materac?

Dobrze dobrany materac powinien wypełniać 3 postawione przed nim zadania:
1. Zapewnić wypoczynek na kolejny dzień
2. Zapewnić nam zdrowie na wiele przyszłych lat
3. Powinien być trwały, co w praktyce oznacza dla nas oszczędność w dłuższym okresie czasu

ZDROWIE

Każdy z nas chce kupować jak najlepiej i jak najtaniej, ale nadmierne oszczędzanie na materacu może dawać bardzo pozorne korzyści, jeśli spowoduje on utratę naszego zdrowia w dłuższej perspektywie czasu.

ZBYT MIĘKKI MATERAC, może spowodować odkształcenie kręgosłupa i wywołane tym zaburzenia krążenia krwi, co z kolei prowadzić może do problemów ze snem oraz problemów bólowych
ZBYT TWARDY MATERAC, może okazać się jeszcze bardziej szkodliwy niż zbyt miękki bo zbyt duży ucisk (spowodowany małą liczbą punktów podparcia w twardym materacu) stwarza niebezpieczeństwo tworzenia się martwicy tkanek. Może też doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa i uszkodzenia układu nerwowego, co w skrajnych sytuacjach może prowadzić do zaburzeń czucia, wzroku, równowagi, koordynacji ruchu, osłabienia mięśni czy problemów z wyraźną wymową.

Materac zbyt miękki


Materac zbyt twardy

 

POKROWCE, HIGIENA I ALERGIA

Zdrowie to również czystość i higiena, które w przypadku materacy zachowujemy stosując pokrowce z możliwością zdejmowania i prania. To również jeden z najważniejszych sposobów zapobiegania alergii!


WYPOCZYNEK I KOMFORT

Właściwie dobrany do naszych potrzeb materac przysporzy nam wiele energii życiowej w ciągu dnia dzięki odpowiedniemu wypoczynkowi podczas snu w nocy.

Najistotniejsze z punktu widzenia wypoczynku, ale również zdrowia są dwie cechy materaca:

ELASTYCZNOŚĆ, dzięki niej materac dopasowuje się do anatomicznego kształtu twojego ciała i podpiera kręgosłup na wszystkich odcinkach.
PUNKTY PODPARCIA – im więcej tym lepiej, bo więcej punktów podparcia oznacza mniejszy ucisk na naczynia krwionośne.
Mało elastyczny materac lub z małą ilością punktów podparcia będzie powodował częste instynktowne wybudzenia w nocy dla zmiany pozycji spania, a to uniemożliwia wejście w fazę głębokiego snu, gdzie wypoczywasz najefektywniej. Optymalną elastyczność i ilość punktów podparcia zapewniają materace kieszeniowe.
Jeszcze lepiej w tym temacie poradzą sobie materace Multipocket. Najlepszymi będą pianki specjalistyczne (termoelastyczna i wysokoelastyczna) oraz lateks – także jako dodatek do materacy kieszonkowych i multipocket. Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą łóżek sypialnianych.

DŁUGIE UŻYTKOWANIE DAJE OSZCZĘDNOŚĆ!

Odpowiednio dobrany i użytkowany materac powinien służyć nam przez wiele lat. Im dłuższy okres użytkowania – tym większa oszczędność w skali tego okresu (czy taniej wyjdzie kupić w tym samym czasie trzy materace czy jeden?)

Jak dobrze i długo użytkować materac?

Dobierz odpowiedni stelaż pod materac! Nieodpowiedni stelaż stwarza największe ryzyko zbyt szybkiego zniszczenia materaca. Zalecamy zapoznać się z naszą ofertą stelaży.

  • Regularnie odwracaj materac nawet co 3 miesiące w linii góra-dół oraz głowa-nogi
  • Używaj materaca zgodnie z jego przeznaczeniem (a więc nie np. jako trampoliny dla dzieci)
  • Przy zakupie odpowiednio dobierz materac do ciężaru swojego ciała pod względem materiałów wchodzących w jego skład.

Do szczególnie wytrzymałych materiałów należą nowoczesne pianki: wysokoelastyczna i termoelastyczna, a bardzo nośnym wkładem są sprężyny Multipockiet.

pixel