Regulamin

Regulamin zakupów w internetowym sklepie internetowym Aropos1Postanowienia ogólne.

 

 

  1. Sklep internetowy Aropos1.pl prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci internet.

 

  1. Wszystkie produkty oferowane w sklepie Aropos1.pl są fabrycznie nowe, a także objęte gwarancją producenta lub importera.

 

  1. Sklep realizuje zamówienia wyłącznie na terenie Polski. Zamówienia należy składać w języku polskim.

 

  1. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych sklepu Aropos1.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez klienta.

 

  1. Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon lub faktura VAT (na życzenie klienta).

 

  1. Zamówiony towar dostarczany jest za pomocą wyspecjalizowanych firm kurierskich lub transportowych. Istnieje również możliwość odbioru osobistego zakupionego towaru w siedzibie firmy.

 


Składanie zamówień
.

 

  1. Zamówienia można składań 24 godziny na dobę przez wszystkie dni w roku.

 

  1. Sklep internetowy Aropos1.pl może anulować zamówienie w przypadku nie dokonania płatności w przeciągu 14 dni od złożenia zamówienia.

 

  1. Zamówienia może dokonać tylko pełnoletnia osoba fizyczna lub prawna.

 

  1. Sklep internetowy Aropos1.pl zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości lub zawierających niekompletne dane. Zamawiający zostanie natychmiast poinformowany o zaistnieniu takiej sytuacji.

 

  1. Sklep internetowy Aropos1.pl zastrzega sobie prawo anulowania zamówienia w przypadku nieprzewidzianych zmian w parametrach zamawianych modeli mebli, lub też w przypadku zmian podanych przez producenta.

 


Zmiana danych i anulowanie zamówień.

 

  1. Od chwili złożenia zamówienia do chwili wystawienia faktury, kupujący ma prawo wprowadzić zmiany danych do umieszczenia na fakturze.

 

  1. Kupujący może zrezygnować z zamówienia do momentu rozpoczęcia realizacji zamówienia.

 

  1. Rezygnację lub zmianę zamówienia należy zgłosić drogą e-mail na adres aropos1@aropos1.pl.

 

  1. Kupujący nie może anulować zamówienia, które zostało już skierowane do realizacji.

 


Czas realizacji zamówień.


Przyjęcie zamówienia do realizacji jest poprzedzone procesem składającym się z dwóch kroków:

 

 

  • złożenie zamówienia - ma miejsce w momencie otrzymania przez kupującego automatycznie kierowanej przez sklep wiadomości e-mail z potwierdzeniem złożenia zamówienia (status zamówienia: nie potwierdzone),

 

  • potwierdzenie zamówienia przez klienta - gdy klient podejmie decyzję o zakupie towaru i potwierdzi ją poprzez kliknięcie w link zawarty w wiadomości e-mail, a co za tym idzie zaakceptuje ustalone warunki (status zamówienia: potwierdzone).

 

 

 

  1. Przy każdym towarze podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia zamówienia do chwili skompletowania zamówionego towaru i przygotowania go do wysyłki.

 

  1. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. po upływie najdłuższego z czasów podanych dla zamawianych produktów.

 

  1. Jeśli czas realizacji okazałby się dłuższy niż podany na naszej stronie, kontaktujemy się z Kupującym, aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia.

 

  1. W przypadku płatności przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu.

 


Formy płatności
.

Możliwe są następujące formy płatności:

 

  • przelewem - po zarezerwowaniu zamówionego towaru wysyłany jest e-mail z numerem rachunku bankowego. W chwili zaksięgowania pieniędzy na koncie zamówienie przekazywane jest do dalszej realizacji,
  • przelewem internetowym - dzięki usługom proponowanym przez Przelewy24 zyskują Państwo komfort, iż płatność zostanie potwierdzona w najszybszy możliwy sposób, dzięki czemu zamówiona usługa czy towar zostanie zrealizowana szybciej niż za potwierdzeniem tradycyjnego przelewu. Proponowane formy płatności są zabezpieczone w najwyższym stopniu, a Państwo zyskują pewność, że należności dotrą zawsze do odbiorcy.

 

  • za pobraniem - płatność gotówką kurierowi przy odbiorze towaru,

 

  • odbiór osobisty - płatność gotówką w siedzibie firmy.

 

  • raty - za pośrednictwem firmy ŻAGIEL S. A.

 


Ceny.

 

  1. Zamieszczone na stronach sklepu produkty wraz z cenami nie stanowią oferty, lecz zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 kodeksu cywilnego.

 

  1. Zawartość sklepu nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 kodeksu cywilnego.

 

  1. Ceny towarów znajdujących się w ofercie sklepu wyrażone są w złotych polskich, zawierają podatek VAT i są cenami brutto.

 

  1. Ceny nie obejmują kosztów przesyłki, które są podawane przy każdym produkcie oddzielnie.

 

  1. Ceny za przesyłkę danego produktu są zróżnicowane i zależą od formy dostawy, wagi i gabarytów towaru.

 

  1. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen, wprowadzania i usuwania produktów, przeprowadzania oraz do odwoływania akcji promocyjnych na łamach strony. Zmiany te nie dotyczą zamówień będących w trakcie realizacji.

 

  1. Cena podana przy każdym produkcie jest wiążąca w chwili złożenia przez Kupującego zamówienia.

 


Dostawa i odbiór produktu.

 

  1. Dostawa towaru odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS (meble o małych gabarytach np. stoły, krzesła, fotele obrotowe, hokery, ławy stoliki RTV, wieszaki itp.) lub firmy transportowej specjalizującej się w przewozie mebli o dużych gabarytach i wadze (np. szafy komody, regały, meblościanki, sypialnie, meble tapicerowane itp.).
  2. W przypadku odbioru osobistego z magazynu, koszty dostawy wynoszą 0 zł.

 

  1. Koszty dostawy nie obejmują wniesienia towarów do mieszkania i ich montażu.

 

  1. Wniesienie dostarczonego towaru pozostaje w interesie kupującego.

 

  1. Sklep internetowy Aropos1.pl nie ponosi odpowiedzialności w wypadku nieprawidłowości popełnionych przez składającego w formularzu zamówienia w wyniku których przesyłka nie dotarła do adresata.

 

  1. Trzykrotne niepodjęcie przesyłki przez kupującego jest równoznaczne z tym, że sklep może odstąpić od umowy. Wiąże się to z tym, iż cała uiszczona za produkt cena może zostać zarachowana na poczet poniesionych przez sklep kosztów realizacji zamówienia.

 

  1. Odbiór towaru przez kupującego musi być potwierdzony pisemnie na dokumencie dostawy w obecności kuriera. Złożony podpis traktowany jest jako potwierdzenie zgodności towaru ze złożonym zamówieniem.

 

  1. W chwili odbioru towaru każdy Kupujący zobowiązany jest do sprawdzenia w obecności kuriera czy towar nie posiada uszkodzeń mechanicznych powstałych w czasie transportu oraz czy występuje zgodność towaru z zamówieniem.

 

  1. W momencie potwierdzenia dostawy na dokumencie dostawy wszelkie ryzyko związane z posiadaniem i użytkowaniem rzeczy, a w szczególności ryzyko utraty lub uszkodzenia przechodzi na kupującego.

 


Reklamacja i zwrot towaru.

 

  1. Odbierając towar Kupujący ma obowiązek sprawdzić (w obecności kuriera), czy przesyłka nie posiada uszkodzeń powstałych w czasie transportu.

 

  1. W przypadku stwierdzenia ewentualnych uszkodzeń powstałych w czasie transportu, podstawą rozpatrzenia ewentualnych reklamacji jest protokół reklamacji spisany w obecności kuriera.

 

  1. W przypadku ewentualnej reklamacji Kupujący zobligowany jest dostarczyć protokół niezgodności na adres e-mail: aropos1@aropos1.pl.

 

  1. Wszelkie wady dostarczonego towaru, braki ilościowe akcesoriów montażowych lub elementów mebli dostrzeżone w chwili odbioru towaru powinny zostać zgłoszone drogą e-mail na adres aropos1@aropos1.pl w terminie nie przekraczającym 2 dni od chwili odbioru towaru.

 

  1. W okresie 10 dni od dostarczenia zamówionego produktu, Kupujący ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyny, w ramach odstąpienia od umowy według ogólnych zasad wynikających z ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271), składając sklepowi oświadczenie na piśmie. Nie ma możliwości zwrotu produktów wykonywanych na zamówienie, np. wykonanie mebli tapicerowanych w wybranym przez kupującego kolorze).

 

  1. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, produkt należy odesłać za pomocą firmy kurierskiej lub innej na własny koszt na adres sklepu.

 

  1. Gwarancja oraz inne uprawnienia przewidziane ustawą, w tym prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego.

 

  1. Zawsze przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu podczas transportu. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan opakowania i taśm naklejanych na przesyłkę.

 

  1. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy taśmy są zerwane nie należy przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy.

 

  1. SPRAWDZENIE PRZESYŁKI PRZY ODBIORZE JEST NIEZBĘDNYM WARUNKIEM UWZGLĘDNIENIA EWENTUALNYCH ROSZCZEŃ KLIENTA Z TYTUŁU USZKODZENIA CZY OKRADZENIA PRZESYŁKI W TRANSPORCIE.

 

  1. Reklamacje dotyczące różnicy w odcieniu wybarwienia tkaniny, skóry, ekoskóry, drewna, płyty laminowanej, które wynikają z niewłaściwie ustawionych parametrów monitora lub przeglądarki internetowej nie stanowią podstawy do zgłaszania reklamacji.

 

  1. Zdjęcia przedstawione na stronie sklepu są poglądowe, tkaniny i kolory mogą różnić się nieznacznie od dostępnych.

 

 


Gwarancja jakości.

 

  1. Wszystkie oferowane produkty przez sklep internetowy Aropos1.pl są fabrycznie nowe. Posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązują na terenie Polski. Czas gwarancji danego produktu znajduje się przy jego opisie na stronie sklepu.

 

 


Bezpieczeństwo danych osobowych.

 

  1. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133 poz. 883) informujemy, że dane osobowe podane w formularzu zamówienia będą objęte ochroną przed dostępem osób nieuprawnionych. Dane osobowe gromadzone są tylko dla potrzeb firmy Aropos1 do celów marketingowych i ewidencyjnych.

 

  1. Firma Aropos1 nie sprzedaje, nie przekazuje i nie udostępnia danych osobowych osobom trzecim. Nie ujawnia żadnych informacji bez zgody klienta. z wyjątkiem gdy wymaga tego sytuacja kryzysowa lub odgórny nakaz prawny.

 

  1. Dane pozyskane w przypadku analizy logów, serwera (adres IP, domena) wykorzystywane są jedynie w celach prowadzenia statystyk oglądalności strony sklepu internetowego Aropos1.pl .

 

  1. Wszystkie dane są wykorzystywane wyłącznie na potrzeby firmy Aropos1 związane z realizacją zamówienia i obsługą klienta.

 


Postanowienia końcowe.

 

 1. Złożenie zamówienia w sklepie internetowym Aropos1.pl oznacza pełną akceptację regulaminu.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel