Darmowa dostawajuż od0,00 zł
Bezpieczne zakupyz aropos1
Promocja na krzesła biurowejuż od 600zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-09-06

Wybieramy biurka do stylu skandynawskiego

Styl skandynawski cechuje się uniwersalizmem, dlatego z powodzeniem można wykorzystać go do urządzenia różnych pomieszczeń, nie tylko salonu czy sypialni, ale również i gabinetu. W przypadku tego ostatniego, ważny jest wybór mebli, które z jednej strony powinny współgrać stylistycznie z całością aranżacji, z drugiej spełniać swoje funkcje użytkowe. W dzisiejszym wpisie pochylimy się nad biurkami, zastanawiając się, jakie będą pasować do scandi, czyli wciąż modnego stylu wnętrzarskiego.

Fuzja prostoty, użyteczności i designu

Biurko stanowi najważniejszy element wyposażenia gabinetu - to przy nim bowiem pracujemy, piszemy czy podpisujemy ważne umowy. Musi być więc wygodne i funkcjonalne - czyli z przestrzenią roboczą odpowiednio dopasowaną do naszego stylu pracy. Poza tym, jego wygląd powinien dążyć bardziej do minimalistycznych form.

Ponadto duże znaczenie ma kolorystyka - należy postawić na takie odcienie, które nie będą nas dekoncentrować i odciągać od pracy. Sprawdzą się więc ulubione przez styl skandynawski kolory naturalnego drewna czy biel. Dla przełamania monotonii można zdecydować się na jakieś kolorowe akcenty. Biurko odpowiadające tym trendom może więc być wykonane z drewna, ale jednocześnie nie będzie przypominało masywnego i rozbudowanego mebla. Powinno być zaprojektowane z tak lubianą w scandi "lekkością" - a tą zapewnią np. stelaż z aluminium czy drewniane nogi lub nieskomplikowana konstrukcja blatu.

Przykładowe biurka w stylu skandynawskim

Interesującą propozycją biurka w stylu skandynawskim jest model Lars:

Małe biurko z szufladą LARS biały/sonoma
Prosty w swojej formie, ale do tego wyposażony w pojemną szufladę, nie pozwalającą na zagracanie blatu oraz w nadstawkę, którą można wykorzystać np. do ustawienia lampy.

Wielbicieli jeszcze bardziej nowoczesnych rozwiązań mogą zainteresować biurka wsparte na metalowym stelażu i z designerskim, szklanym blatem, takie jak np. to:

B21 biurko skandynawskie bezbarwne

lub oryginalne biurka z malowanej na biało płyty MDF, wyposażone w pakowne szuflady i z nogami ze stali chromowanej:

CLAUDE biurko skandynawskie białe

Sercem gabinetu jest biurko, dlatego to od niego powinniśmy rozpocząć kompletowanie mebli do tego pomieszczenia. Decydując się na styl skandynawski, pamiętajmy o zasadach, na jakich się on opiera, a więc: prostota, naturalność i przytulność. Ta ostatnia cecha może dziwić tych, którym scandi kojarzy się z wnętrzami zimnymi i ponurymi. W stylu skandynawskim niepodzielną rolę odgrywa przestronność, dlatego należy zrezygnować z wszelkich prób zagracenia przestrzeni.
pixel