Darmowa dostawajuż od0,00 zł
Bezpieczne zakupyz aropos1
Promocja na krzesła biurowejuż od 600zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-08-11

Jakie krzesło do komputera wybrać?

Ból pleców i głowy, dolegliwości ze strony kręgosłupa szyjnego, spięte i przykurczone barki - to konsekwencje wielogodzinnej pracy przy komputerze. Aby je zminimalizować, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie stanowiska pracy, w tym najważniejsze - wybrać odpowiednie krzesło do komputera. Na co więc zwrócić uwagę przy jego zakupie?
Idealny fotel biurowy gwarantuje nam wygodę pracy oraz zapewnia podparcie wszystkich części ciała. Krzesło do komputera powinno być ergonomiczne, tzn. poprzez swoją budowę i funkcję zagwarantować nam siedzenie w jak najbardziej sprzyjającej postawie, odciążając tym samym wszystkie odcinki kręgosłupa. Co wpływa na ergonomiczność krzesła?


Regulacja wysokości

Komfort zapewni nam regulowana wysokość siedziska - chodzi o to, aby nogi były zgięte w kolanach pod kątem prostym i stopy wygodnie spoczywały na podłożu. Ponadto krzesło powinno dać się tak wyregulować, aby nasze ręce ułożyły się pod odpowiednim kątem do klawiatury.

Nieodpowiednia wysokość krzesła spowoduje nieprawidłowe rozmieszczenie ciężaru wzdłuż kręgosłupa, a co za tym idzie - bóle.

Biały fotel obrotowy

Do pracy przy komputerze sprawdzą się np. fotele obrotowe, wyposażone w regulację wysokości


Wygodne siedzisko

To jedna z kluczowych cech, z tego względu, że zwykle przed komputerem spędzamy długie godziny. Siedzisko powinno być np. na metalowym stelażu, pokrytym gąbką lub pianką i materiałem oraz być grubości przynajmniej 4 cm. Przy zakupie najlepiej przetestować krzesło i wybrać takie, które nie jest ani za twarde, ani za miękkie. Należy również zwrócić uwagę na głębokość siedziska i dobrać je do indywidualnych preferencji.


fotel obrotowy biurowy

Możliwość dopasowania kąta pochylenia oparcia

Dzięki tej cesze w łatwy sposób przyjmiemy komfortową dla nas pozycję przy biurku. Oparcie z regulowanym kątem nachylenia pozwoli również nam się zrelaksować w chwilach przerwy od pracy na komputerze (możliwość maksymalnego odchylenia do tyłu). Ponadto na naszą wygodę pozytywnie wpływają podłokietniki o regulowanej wysokości, które będą ergonomicznym podparciem dla łokci.


Krzesła i fotele obrotowe na kółkach

To bardzo komfortowe modele, m.in. z tego względu, że sięgając po jakąś rzecz z szafki obok biurka, nie musimy podnosić się z krzesła, bo bez trudu przemieścimy się razem z nim. Decydując się na krzesła lub fotele obrotowe na kółkach, zwróćmy uwagę na same kółka - powinny być osadzone na pięcioramiennej podstawie, zapewniać płynność poruszania się, bez rysowania podłogi.


fotele obrotowe w biurze

Wyprofilowane oparcie

Oparcie krzesła ma za zadanie stabilizować kręgosłup na całej jego długości, dlatego najlepsze będą krzesła i fotele, w których oparcie łączy się z siedziskiem i posiada uwypuklenie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Prawidłowo wyprofilowane oparcie powoduje, że kręgosłup znajduje się w wygodnej dla siebie pozycji "S". Ważne też, aby oparcie krzesła sięgało powyżej linii łopatek. Komfort siedzenia zmaksymalizuje również zagłówek.

Rodzaj obicia fotela

Bardzo istotne, z jakich materiałów wykonane jest siedzisko i szkielet naszego krzesła. Pamiętajmy, by tapicerka była stosunkowo łatwa w utrzymaniu i odporna na wycieranie. Warto zwrócić również uwagę na wentylację - nie ma z nią problemu w fotelach z prawdziwej skóry lub obitych materiałami naturalnymi. Natomiast w przypadku sztucznej skóry, ważne dla naszego komfortu jest, by krzesło posiadało dodatkowe otwory wentylacyjne.

Podsumowując, odpowiednie krzesło do pracy przy komputerze powinno być ergonomiczne, czyli dopasowane do nas pod względem głębokości, twardości siedziska i wysokości, obrotowe i na kółkach, odpowiednio wyprofilowane do kręgosłupa, z regulowanym oparciem, wyposażone w podłokietniki i zagłówek oraz z materiałów zapewniających wentylację i dających się łatwo wyczyścić.

Wybór krzesła do komputera nie jest rzeczą prostą, jeśli zdamy sobie sprawę z tego, że to inwestycja w zdrowie naszego kręgosłupa i nasze samopoczucie. Jednak zwrócenie uwagi na wymienione w poradniku aspekty pozwoli nam bardziej świadomie podjąć decyzję o zakupie konkretnego modelu. Zatem, przesiądźmy się ze zwykłego krzesła na fotel biurowy!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą foteli obrotowych.
pixel